Дома Тагови турско лепче

Таг: турско лепче

Хостеса од Турција ме научи како да го направам најмекиот леб...

Турчинките имаат вешти раце и секогаш кога сум одела во нивната земја, најмногу обожавав да ги испробувам нивните теста за разни лиснати печива и...

НАЈКРЦКАВАТА ПИТА – ЛЕБ: Вкусно, мирисно и меко како душа

Ќе се изненадите од мекоста, а истовремено и од крцкавоста на ова пита-лепче. Вкусно, мирисно и меко како душа. Потребни состојки: 100 мл вода, 200 мл млеко, 50...