Дома Тагови тулумби без шербет

Таг: тулумби без шербет

Најубавите ТУЛУМБИ се пржат во ладно масло: За секоја нова тура,...

Овој рецепт за тулумби во ладно масло го знам 1968 година, всушност стар е колку мене, па затоа го сметам за „оригинален“. По овој...

МИНИ ТУЛУМБИ СО ГРИЗ, не се многу слaтки и без варење...

Многу се едноставни, брзи и лесни, им успеваат и на почетници. Овие тулумби се приготвуваат на сосем поинаков начин од класичните. Не се вари...

Тулумби без шербет или превкусни колачи наречени Чироси – Чочаро, излегуваат...

Фото и рецепт: Селма Цатиќ Коленовиќ Децата многу ги сакаат, се приготвуваат исто како тулумбите, само што не се полеваат во шербет, туку со наросуваат...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"