Дома Тагови цвет татлии

Таг: цвет татлии

Малку подзаборавени, а преубави: ЦВЕТ ТАТЛИИ

Фото и рецепт: Анита Стојановска Цвет татлии по оригинален турски рецепт (според рецептот на Елена Мишковска) За шербет (чаша = 250 мл): 3 чаши шеќер 2 чаши вода ½...