Дома Тагови циркулација

Таг: циркулација

Нема на кој не му помогнал – природен лек за циркулација...

Споделуваме еден испробан народен рецепт за циркулација, кој истовремено е и одлична превенција од инфapкт и мозочен yдap. Еден од најголемите cepиозни проблеми кој...

ВЕЖБА ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ И ОТЕЧЕНИ, „ТЕШКИ“ НОЗЕ: Може насекаде да...

Оваа едноставна вежба за проширени вени помага да се намали притисокот кај отечените нозе. Отекувањето на нозете е предизвикано од акумулација на премногу течност...

ЛЕК ЗА ВЕНИ: Ја подобрува циркулацијата, ги намалува болките и отоците...

Потребни состојки: 50 цветчиња невен, 100 г рузмарин, 100 г кантарион, 100 г мајчина душичка, 100 г семе од коприва, 1 литар појака ракија....

БОЛКА ВО НОЗЕТЕ ПОРАДИ ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ: Со притискање на ова место...

Високиот холестерол ја попречува циркулацијата, а лошата исхранетост на ткивата може да доведе до гр-чеви и б олки во нозете. Акумулацијата на холестерол во...

НОКТИТЕ НА НОЗЕТЕ РАСТАТ ПОБРЗО ИЛИ ПОСПОРО – ВАЖЕН СИМПТОМ: Скриен...

Симптомите на голем број болести може да се појават на крајно неочекувани места. Така на пример, сувите лакти укажуваат на проблем со панкреасот, губитокот...

ОВА Е ОДЛИЧНО: Потопете ги нозете 15 минути во овој раствор,...

Миењето нозе во леѓен во времетраење од 15 минути пред спиење, не е важно само поради одржување на хигиена, туку има и други предности...

ЛЕК ЗА ВЕНИ: Ги намалува болките и отоците во нозе, ја...

Потребни состојки: 50 цветчиња невен, 100 г рузмарин, 100 г кантарион, 100 г мајчина душичка, 100 г семе од коприва, 1 литар појака ракија....

Неверојатно е она што се случува кога ќе ставите лута пиперка...

Ќе се согласите, ова е необична, но особено мудра досетка. Експертите велат дека е добро повремено и умерено да се консумираат лутите пиперки, бидејќи...

Алевата пиперка ги чисти артериите, портокалот спречува создавање на тромбови: 11...

Крвотокот претставува “сообраќајна мрежа” на телото. Основна задача е хранливите состојки и кислородот да ги транспортира со сите органи и ткива, срцето и мозокот,...

Проверете за секунда дали имате срцеви проблеми – едноставна проверка на...

Денес ќе говориме за здравјето кај секој човек, а најчестите проблеми кои можат да се јават во текот на животот се кардиолошките. Многу е важно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"