Дома Тагови целувки

Таг: целувки

ЧОКОЛАДНИ ЦЕЛУВКИ: Крцкави и кремасти, се топат во уста, за 10...

Овие чоколадни бакнежи се наречени „Baci di Alassio“. Аласио е мал град во Лигурија кој станал познат во целиот свет токму поради овие чоколадни...

ПОЛНЕТИ ЦЕЛУВКИ – СЛАТКИ КОЛАЧИ КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА, ЗА...

ПОЛНЕТИ ЦЕЛУВКИ - СЛАТКИ КОЛАЧИ КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА, ЗА 20-ТИНА МИНУТИ СЕ ГОТОВИ. Вкусни полнети целувки/пуслици, кои заситуваат по 2-3 парчиња со...

Сладолед торта со целувки, готова за 15 минути а можеби и...

Од тортата излегуваат 16 големки парчиња. За декорација јас се одлучив за целувки кои ги купив, но истите можете и да си ги направите...

6 рецепти за пуслици на битолски начин, едноставно од само 3...

Авторот на малата книга за рецепти Слободанка Бошевска - Ристовска има собрано над 100 рецепти за подготовка на ситни и брзи колачи. Таа уште...

Колачи БОЖИЌНИ БАКНЕЖИ со прекрасен вкус на лешник – најубавите божиќни...

Ова се најубавите божиќни колачи, пробајте ги и уверете се. Потребни состојки: 150 г брашно, 50 г шеќер во прав, 2 лажички ванилин шеќер, 100 г путер на собна...

Вкусни, новогодишни целувки во вид на елка

Многу едноставни, новогодишни целувки-елки кои се топат во уста. Потребни состојки: 2 белки 140 г шеќер 1 прстофат сол за декорација: чоколади и прехрамбени бои Постапка: 1.Во чист сад ставете ги...

Целуфки со смокви сушени на сонце – мора да ги пробате!

Уште малку па ќе ги снема и летото и смоквите.. Крајно време е да си исушиме барем малку смокви за да имаме од овие...

Целувки со кокос кои се топат во уста

Потребни намирници за околу 20 парчиња: 6 белки Малку сол 3 лажици мед или стевија 600 мл кокосово брашно (или рендан кокос) Кокосово масло за тепсијата Постапка: 1.Вклучете ја рерната на...

Целуфки со кокос

Потребни намирници за околу 20 парчиња: ​ 6 белки Малку сол 3 лажици мед или стевија 600 мл кокосово брашно (или рендан кокос) Кокосово масло за тепсијата Постапка: 1.Вклучете ја рерната на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"