Дома Тагови целувка

Таг: целувка

ПАРФЕ ЦЕЛУВКА ТОРТА СО ПЛАЗМА КЕКСИ: Се топи во уста, целата...

Пред неколку години го испробав рецептот на Ивана, ја направив оваа торта и мислам дека ништо повкусно не сум пробала оттогаш до денес. Испробував...

СЛОЕВИТА ЦЕЛУВКА ТОРТА СО ОРЕВИ И УРМИ: Крцкава и мека истовремено,...

Тортата со слој од целувка, т.е. потпечен снег од белки во комбинација со ореви и урми е една од оние десерти кои мора да...

Торта АНГЕЛСКИ СОЛЗИ : печете 12 минути за да се појават...

Потребни состојки: Се користи шолја од 250 мл 1 шолја полна до врв брашно 1 јајце 1 лажичка прашок за печиво 80 г путер/маргарин 3 лажици шеќер за фил: 500 г свежо...