Дома Тагови целувка торта со ореви

Таг: целувка торта со ореви

СЛОЕВИТА ЦЕЛУВКА ТОРТА СО ОРЕВИ И УРМИ: Крцкава и мека истовремено,...

Тортата со слој од целувка, т.е. потпечен снег од белки во комбинација со ореви и урми е една од оние десерти кои мора да...