Дома Тагови тромб

Таг: тромб

„Се сончаат на плус 30 или 40“: Докторка предупреди на срцев...

Може да се случи да имате тромб во ногата, или каде било, за што не сте ни знаеле, а при вакви реакции лесно може...

Не ги фрлајте лушпите од оревите, тие се лек за една...

Постојат намирници кои се јадат без кора, а некои мора да се излупат. Дали намирниците се поздрави доколку се конcyмираат со нивната кора, е...

Божји дар за жените: ја чува косата од опаѓање, спречува создавање...

Сусамот е омилена намирница на ориенталните и северноафриканските народи, а за неговото лековито дејство против ќелавост, првут, забоболка, зуење во ушите, ишијас и сл.,...

Додајте лажичка од овој зачин во топла вода: ќе спречите создавање...

Во последно време куркумата го освои светот благодарение на многубројните корисни својства кои ги поседува. Таа се смета за најефикасниот хранилив природен лек кој...

Од заб кој боли, до скриен карцином: Д-р Васиќ објасни зошто...

Референтните вредности на Д димерите не се исти за сите, објасни тој. Дознајте кои се фактори на ризик за појава на тромб и неговите...

Д-р Нико Беќаровски: Која храна треба да се избегнува како превенција...

Д-р Нико Беќаровски, во изминатите месеци на својот профил на социјалните мрежи дава низа корисни информации за граѓаните. Тој пред неколку месеци укажа како...

6 симптоми дека имате згуснување и тромб во крвта: работи кои...

Вискозитет на кр-вта е односот помеѓу бројот на кр-вните клетки и волуменот на течниот дел (плазмата). Кр-вта се состои од плазма и клетки. Ако...

Ова овошје е вистински лек, треба да го јадете секој ден:...

Преполно е со витамин Ц, спречува згуснување на кр-вта и го зајакнува имунитетот: ова овошје треба да започнете да го јадете уште денес! Познато е...

Постојат намирници и билни чаеви кои се користат како превенција и...

Тромбозата е многу сериозна болест, а проблемот може да го решите доколку ги следите советите на лекарите и пред сè, да ги промените навиките...

6 симптоми дека имате тромб – ова може да ви го...

Многу е лошо за здравјето кога тромбови се создаваат во крвните садови, бидејќи тогаш на организмот му е загрозен животот. Може да дојде до...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"