Дома Тагови тромб во нога

Таг: тромб во нога

ПРВПАТ КОГА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ОВА МЕСТО, телото формира тромб, внимавајте...

Згрутчувањето на к рвта и создавањето на тромби може да биде крајно опаc-но. Движејќи се низ кр-вотокот овие згрутчувања може да се заглават кај...

Најдобриот лек кој ги paствора тpoмбите, ги чисти кpвнитe садови и...

I Рецепт: Витамински сок со кој ќе спречите појава на тромб и ќе го зајакнете имунитетот Сокот од киви содржи витамин А, витамин Б комплекс...

Ова се првите симптоми дека во ногата ви се создал тромб

Првите сигнали дека во вената постои крвно згрутчување, луѓето обично ги игнорираат. Тромбозата се смета за една од најопасните состојби по човековиот живот. Може да...