Дома Тагови трилече колач

Таг: трилече колач

СОЧНО ТРИЛЕЧЕ ОД 2 ЛИТРИ МЛЕКО: Се јаде за час, затоа...

Направете вкусно и сочно трилече на кое никој нема да одолее. Кога го направив последниот пат, половина тепсија ја изедов сама од што ми...

Чоколадното ТРИЛЕЧЕ по сочноста и вкусот не може да се спореди...

Сочниот колач „Трилече” со право стана толку многу попyларен, бидејќи кога еднаш ќе се вкуси, верувајте дека ќе сакате да го подготвувате колку што...

ТРИЛЕЧЕ КАКО ОД СЛАТКАРНИЦА: прави сочна експлозија во устата

Трилече како од слаткарница. Потребни состојки: 5 белки, 5 жолчки, 500 г специјално брашно за трилече, 100 мл ладна вода, малку путер за премачкување...

Секојпат кога ќе изедам едно парче трилече во слаткарница, се срамам...

Вистински освежителен колач на кој му нема рамен. Секојпат кога кога одам во слаткарница и ќе изедам едно парче трилече, после ми е срам...

Трилече со плазма вкус – за сите љубители на прелиените, сочни...

Фото и рецепт: Марина Станојевиќ За сите љубители на прелиените и сочни колачи – познатата ориентална слатка, со нов, плазма вкус. Потребни состојки: 6 јајца 150 г шеќер 150...

ТРИЛЕЧЕ на многу брз и едноставен начин – сочен и вкусен,...

Речиси да нема човек кој не го обожува овој колач. Потребни состојки: 4 јајца 150 г шеќер 200 г брашно 1 прашок за печиво за прелив: 500 мл слатка павлака 300 мл...

ТРИЛЕЧЕ: чудо од колач со домашен карамел

Кога ќе го пробате, ќе ви стане омилениот колач! Потребни состојки: 6 јајца 100 г шеќер 200 г брашно ½ прашок за печиво 1 ванилин шеќер за прелив: 400 мл слатка павлака 300...