Дома Тагови торта волшебничка

Таг: торта волшебничка

ТОРТА ВОЛШЕБНИЧКА: Штом ја пробате ќе сфатите зошто е така наречена

Рецептот го добив од тетка ми. Штом ја пробав, сфатив зошто така ја нарекле. Тортава е вистинско волшепство од вкусови. Излегува голема, па одлична...