Дома Тагови торта со пудинг

Таг: торта со пудинг

Едноставна торта со ванила, поубава е и од слаткарница, има кремаст...

Оваа торта е осмислена за оние кои немаат многу време да поминуваат во кујна, а притоа да поминат и евтино. Тортата е многу вкусна,...

ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Бисквитите се премачкуваат со ванилин пудинг, а одозгора...

Најдобрата торта што сум ја пробала! Веднаш ја направив и сите што ја пробаа беа воодушевени од оваа торта без печење. Со неколку бисквити...

БРЗА ВАНИЛА ТОРТА ЗА 10 МИНУТИ: Без јајца и миксер

Пробајте го рецептот на Младен за кој подолу имате и видео презентација, за оваа прекрасна ванила торта која се приготвува за 10 минути. Потребни...

Чоколаден пудинг колач – Сочен и превкусен, постар рецепт, одличен десерт

Многу вкусен Чоколаден пудинг колач по стар рецепт. Одличен десерт, многу вкусно и не е тешко за правење. Потребни состојки: 4 јајца, 1 ванилин шеќер, 200 г шеќер, 100...

Брза торта со розен кори – Едноставен колач без печење, готов...

Автор: Smile / Време за приготвување: 30 минути Признавам дека не сум многу по пишување на детални рецепти, но овој морав да го споделам со вас,...

За овој брз колач не ви е потребна умешност, туку само...

Најдобрата торта што сум ја пробала! Веднаш ја направив и сите што ја пробаа беа воодушевени од оваа торта без печење. Потребни состојки: 24 бисквити (петит-бер), 4...

Тортата која стана апсолутен хит на интернет – денес ја направив...

Многу лесна торта во која многу малку се става шеќер, во споредба со другите торти. Потребни состојки: 1 литар млеко, 2 пудинг од ванила, 250 г шеќер, 3 ванилин...

Одличен бисквитен колач, брз и едноставен за подготовка а многу вкусен!

Потребни состојки: 400 мл млеко 1 пудинг од ванила 2 јајца 40 г шеќер кристал 170 г путер 150 г шеќер во прав 200 мл слатка павлака 48 парчиња бисквити млеко и рум...

Торта со мерки на лажица настаната со комбинација на најубавите торти...

Потребни состојки за кафеава кора: 5 белки 5 лажици шеќер 1 пудинг од чоколадо За жолта кора: 5 белки 5 лажици шеќер 1 пудинг од ванила За бела кора: 5 белки 5 лажици шеќер 3...

СЛАДОЛЕД ТОРТА што се јаде и зимно време – едноставен рецепт,...

Вкусна и лесна торта. Потребни состојки: 5 белки од јајце, 5 лажици шеќер, 3 лажици брашно, малку прашок за печиво, 300 мл врело млеко +- За фил: 10 жолчки, 2 пудинг од...