Дома Тагови торта со ореви и суво овошје

Таг: торта со ореви и суво овошје

Торта со ореви, суво грозје и суви смокви, толку нежна и...

Во тефтерот беше запишана како Сплитска торта, па така и јас ја препишав, но секогаш кога говорам за неа, велам „Тортата со ореви и...