Дома Тагови торта со наполитанки

Таг: торта со наполитанки

НАПОЛИТАНКА ТОРТА ЗА 20 МИНУТИ: Ја направив без повод, а излезе...

Оваа торта ја направив без некој посебен повод, едноставно сакавме да се заблажиме со некој брз и едноставен колач. Крајниот резултат сите нè воодушеви,...

Неодоливо вкусна сладолед торта со наполитанки која се прави за само...

Брз, сочен, неодолив десерт кој се приготвува многу лесно, како сладолед, а сепак на гостите можете да им го послужите и како торта. Не...

Нов десерт за 5 минути: без печење и без брашно, многу...

Одличен десерт кој можете да го послужувате за празници и други свечени пригоди. Се прави за многу кратко време, не треба да ја вклучувате...

Наполитанка торта за 20 минути! Брзо и едноставно!

Ова е навистина фантастична кремаста торта која пред се многу брзо се приготвува, а вкусот е мммммм.... Потребни состојки: 8 белки, 8 лажици шеќер, 10 лажици мелени ореви, 2...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"