Дома Тагови торта со готови кори

Таг: торта со готови кори

ЧОКО-МОКО ЗА 15 МИНУТИ: Едноставна торта која на сите им е...

Верувам дека многумина ја правеле или барем ја јаделе оваа торта, но мене ми е омилена во последно време поради едноставноста на приготвувањето, буквално...

БРЗА ПЛАЗМА ТОРТА: Не се печат кори, не се вари филот,...

Добар ден драги домаќинки и домаќини, ако сте и вие љубител на плазма тортата како мене, тогаш ќе ви откријам еден многу лесен и...

ЧОКО МОКО торта која се прави за 15 минути – едноставна...

Рецепт и видео прилог на Лејла Мурселовиќ од "Е-Кујна" - Чоко-моко торта со готови кори. Верувам дека многумина ја правеле или барем ја јаделе оваа...

Не се пече и многу брзо се приготвува – Торта БЕЛ...

Рецепт и видео прилог на Бокина Кујна: Торта Бел ангел (Бела торта). За тортата е потребно да купите готови розен кори од продавница кои се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"