Дома Тагови торта што не се пече

Таг: торта што не се пече

Ледена торта: не постои сладолед кој е подобар од оваа торта

Потребни состојки: 1 литар млеко 250 г шеќер 2 кесички (20 г) желатин во прав 400 г шлаг во прав 300 г мелени бисквити 500 г смрзнати малини 2 кесички (80...

НЕ СЕ ПЕЧЕ: Овој колач е готов за само половина час!...

Очекувате гости а немате колач? Не грижете се, за половина час можете да направите многу вкусен и едноставен колач кој не се пече, а...

По мој вкус – ова е најдобриот чоколаден колач кој не...

Потребни состојки: 1 пакување розен кори За Крем: 1,5 литар млеко 2 пудинзи од чоколадо 200 г шеќер 4 лажици брашно 2 лажици густин 300 г чоколадо за готвење 250 г млечно Милка...