Дома Тагови торта сензација

Таг: торта сензација

ТОРТА ЧИСТА СЕНЗАЦИЈА: а ќе видите и зошто!

Потребни состојки: 150 г лешници (потпечени, излупени, крупно насечкани) – 1.ред За кора – 2.ред: 6 белки 6 лажици шеќер 6 лажици брашно За крем, жолт и чоколаден: 6 жолчки 100 г...