Дома Тагови топчиња

Таг: топчиња

НАПОЛИТАНКА ТОПЧИЊА ЗА 15 МИНУТИ: Едноставни, брзи и многу вкусни…

НАПОЛИТАНКА ТОПЧИЊА ЗА 15 МИНУТИ: Едноставни, брзи и многу вкусни...Според вкусот и состојките кои се користат за нивно приготвување, овие колачи најмногу потсетуваат на...

СОНЧЕВИ ТОПЧИЊА од бело чоколадо со лимон…колку и да направам за...

СОНЧЕВИ ТОПЧИЊА од бело чоколадо со лимон...колку и да направам за 1 минута ги нема! Ако го сакате вкусот на лимонот, тогаш овие колачи...

ПРЕУБАВИ ДВОБОЈНИ НАПОЛЕОН ТОПЧИЊА

Запишете си уште еден рецепт во збирката на вкусни топчиња, преубави Наполеон топчиња кои се двобојни. Веројатно знаете сличен рецепт, но според мене овие состојки...

ТОПЧИЊА СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Направени од 5 состојки, а можете...

ТОПЧИЊА СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Направени од 5 состојки, а можете да ги послужите веднаш. Брзите топчиња со јаболка и ореви се готови за...

Брзи топчиња од банана: Само 3 состојки – за само 15...

Брзи топчиња од банана: Само 3 состојки - за само 15 минути. Послужете фини топчиња од банана за само 15 минути, без печење или...

ТОПЧИЊА КАШКАВАЛКИ: Се прават само од 3 состојки – лапни-голтни, превкусни!

ТОПЧИЊА КАШКАВАЛКИ: Се прават само од 3 состојки - лапни-голтни, превкусни! Можете да ги подготвувате како прилог со салата, но и како вкусна закуска...

РАФАЕЛО ТОПЧИЊА НА МАМА ЗОРКА ОД МАКЕДОНИЈА: Без млеко во прав...

„Од најновото патување во Македонија се вартив носејќи со себе рецепти за уште повеќе слатки десерти од мојата драга мајка Зоре Терзиева. Ова е...

ПЛАЗМА ТОПЧИЊА ОД 4 СОСТОЈКИ: Супер се за слави, а може...

Нема кој не ги сака колачите и тортите со плазма кекси, а кога станува за залак-топчињата, тие се омилени. Домаќинките со задоволство ги приготвуваат...

СТАКЛЕНИ ТОПЧИЊА: Ситни посни колачи со преубав вкус на суво овошје...

Уште еден посен колач со преубав вкус на комбинација од суво овошје и малку ореви. Освен што се украс на секоја празнична трпеза, тие...

СОЛЕНИ ТОПЧИЊА ПОЛНЕТИ СО МАСЛИНКА: Од една смеса направете различни евтини...

За да ги направите овие топчиња нема да потрошите повеќе од половина час од вашето време. Предјадењата секогаш се омилени, бидејќи се декоративни, многу...