Дома Тагови тоблероне

Таг: тоблероне

Црно и бело тоблероне: 2 рецепти за само 20 минути

Многу вкусна слатка која брзо се приготвува. ТЕМНО ТОБЛЕРОНЕ Потребни состојки: 8 лажици шеќер во прав 4 жолчки 250 г маргарин или путер 100 г темно чоколадо 100 г крупно сечкани...

Посно тоблероне со сусам и лешници, за 15 минути готово

Фото и рецепт: Јелена Павловиќ Ова тоблероне многу брзо се приготвува (за 15-20 минути), ќе им успее и на оние кои не се многу вешти...

Тоблероне – нешто многу брзо и едноставно, ќе ги правите повторно...

Потребни состојки: 150 г путер или маргарин 200 г чоколадо 2 лажици мед 200 г шеќер 100 мл кока кола 75 г крупно сечкани ореви 75 г крупно мелени бадеми 200 г...

Домашно ТОБЛЕРОНЕ со кока кола, за 15 минути е готово

Тоблероне е вкусот кој буди слатки и вкусни емоции. Ви нудиме евтина варијанта на овој десерт, за сите сетила и генерации. Потребни состојки: 150 г путер/маргарин 200...

Феноменално домашно тоблероне за 15 минути

Многу брзо и едноставно! Потребни состојки: 250 г путер или маргарин 3 јајца 300 г шеќер 200 г чоколадо 2 лажици какао во прав 100 г пржен сусам 100 г сечкани, пржени,...