Дома Тагови тиропита без кори

Таг: тиропита без кори

ВКУСНО ЧУДО КОЕ ЧЕСТО ЌЕ ГО ПРАВИТЕ: Брза пита со сирење...

За овој рецепт потребни ви се само 5 минути за да ги измешате состојките. Она по што се разликува од другите слични излеани пити...

Специјалитет кој секој може да го направи: БРЗА ПИТА СО СИРЕЊЕ...

Ова е еден вид „тиропита“, бидејќи се приготвува со сирење („тири“ на грчки значи сирење), но не содржи кори. Сите состојки се матат, а...