Дома Тагови тиквици

Таг: тиквици

Сите мои пријателки знаат да похуваат тиквички, но постојано го бараат...

Тиквичките се одличен брз ручек кога сакате да подготвите нешто вкусно, а сепак да не потрошите многу време во кујната. Може да ги подготвувате...

Вистинска РАПСОДИЈА ОД ВКУСОВИ: Мајонез-намаз од тиквички и сирење, прсти да...

Тиквичките се вкусни и здрави за јадење, а од нив се приготвуваат најубавите летни јадења. Во комбинација од неколку состојки можете да го добиете...

ЛАЖНА ПИЦА: Се прави од тиквички за многу кратко време, а...

Ќе се изненадите колку лесно се приготвува, а притоа сите потребни состојки се евтини и здрави. Лажната пица од од тиквички е одличен оброк...

Кога немам време или сум уморна ја правам ОВАА ПИТА ОД...

Кога тиквичките ги има во изобилство, зошто да не ги искористиме максимално. Оваа пита би сакала да ја приготвувам и кога не е сезона...

Исто како „виенска шницла“ само што оваа беше направена од тиквичка...

Кога тенко и сочно парче месо ќе се испохува двојно во јајца и лебни трошки, се добива познатото јадење наречено „виенска шницла“. Месото одвнатре...

Ова ми е највкусниот ручек со тиквички: ги сечкам, редам и...

Тиквичките се омиленото летно јадење затоа што освен што се вкусни, тие се и многу здрави. Бонуcот кај овој зеленчук е што можеме да...

ТИКВИЧКИ ОД РЕРНА: Кога ќе ги гризнеш крцка тенката коричка, а...

Тиквиците се многу здрав зеленчук и може да се јадат на најразлични начини. Единствена мана е што што можат да впиваат многу масло додека...

САЛАТА ОД ТИКВИЧКИ: Малку потпечени во тава или рерна, со лукче,...

Тиквиците се многу корисни за здравјето, особено младите кои не мора да се лупат, затоа што нивната надворна обвивка содржи најмногу полезни состојки. Може...

САРМИЧКИ ОД ТИКВИЦИ: Ако не сте го пробале овој рецепт, не...

Тиквичките треба често да се јадат, особено напролет за да ни ја дадат потребната енергија и да не снабдат со големо количество витамини и...

УШТИПЦИ ОД ТИКВИЦИ: Вкусни, воздушести и не впиваат многу масло

Ако ги обожавате тиквичките, а згора на тоа ги сакате и уштипците, тогаш ова е совршена комбинација за вас. Сè се прави за кратко...