Дома Тагови тесто за палачинки

Таг: тесто за палачинки

ПАЛАЧИНКИ СО ОРЕВИ: Додека трепнеш сè се изедува – најдобриот рецепт...

Обожавам сè што е со ореви, ама буквално, сè. Одамна ги немав направено на овој начин, зашто колку и да направам никогаш не е...

БЕЗ БРАШНО: За 10 минути и 1 чаша јогурт добивате совршен...

Ако сакате да приготвите брз и вкусен појадок, тогаш овие „палачинки“ се одлична идеја. Не содржат брашно, туку гриз. Гризот се добива со мелење...