Дома Тагови тесто со врела вода

Таг: тесто со врела вода

Прелијте го брашното со врела вода и ќе ги добиете најкрцкавите...

Поздрав драги пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. Денес ќе ви претставам нов рецепт за пирошки кои имаат вкус на неодолива пита, а се приготвуваат...