Дома Тагови тесто со сирење

Таг: тесто со сирење

НАЈБРЗА ПИТА СО ФЕТА СИРЕЊЕ: Се прави од 3 состојки за...

Ова е најбразата пита што можете да ја приготвите, бидејќи трите состојки едноставно се промешуваат и се формира тесто кое потоа заедно со хартијата...

Направете ги најмеките и највкусните кифлички и погачици – рецепт

Рецепт на Милица. Ова тесто за погачици го испробав и за кифлички, па оттогаш ни стана најомиленото од сите комбинации, мекичко и мирисно тесто......

„За 5 минути ја замесувам смесата, а потоа ги печам соленките...

Веќе долг период не месам лепчиња-фурнаринки за гостите кога ќе дојдат на гости, туку ги правам овие вкусни соленки кои ги послужувам со супа,...