Дома Тагови тегавец

Таг: тегавец

ТЕГАВЕЦ И МЕД: Најдобар лек за бели дробови, желудник и црн...

Многумина оваа билка сите ја сметаат за плевел, а само малкумина познавачи препознаваат колку е лековита – вонсериски лековита, се користи при проблеми со...

Природен лек за јазли на тироидеа – според билкарот Мартин Најдовски

Тироидната жлезда е мала но многу важна жлезда со форма на пеперутка, а сместена во основата на вратот. Таа излачува хормон познат под името...

ТЕГАВЕЦ И МЕД: Најдобар лек за желудник, бели дробови и црн...

Оваа билка сите ја сметаат за плевел, а само малкумина знаат колку е лековита – вонсериски лековита, се користи при проблеми со белите дробови,...

ПРИРОДЕН ЛЕК ОД ЧУВАР КУЌА за хеликобактер – Го враќа здравјето...

Ефикасен природен лек од чувар куќа: ја униш.тува о пасната бактерија во желудникот, спречува надуеност и го зачувува здравјето на желудникот. Ако имате гастритис,...

Тегавецот спречува создавање камен во жолчно кесе и ќе ви помогне...

Неоправдано се смета за плевел, а тегавецот спаѓа во билки кои се најефикасни во природната медицина. Се споменува во старите англосаксонски записи под името Лакнунга,...

Тегавецот е чудо во народната медицина: Рецептот се користи за преку...

Оваа билка расте речиси во секој двор и досега имаме доста пишувано и објавувано за тегавецот. Расте самонико, во изобилство, но доколку имате градина...

Дури и долгогодишни пушачи веднаш престануваат со пушењето: Смесата се прави...

Познатата докторка Антонина Сципина од Русија ги советува своите пациенти како да престанат да пушат за само неколку денови. Навистина е чудесно како оваа смеса...

ЛEK ПРОТИВ ЧИР НА ЖEЛУДНИК – Проверен и сигурен рецепт, испробано...

Со овој лек сигурно се лекува чир на желудник и на 12-палечно црево. Испробано е досега многупати. Тегавецот (plantago major) е исклучително лековита билка....

Тегавец: лекува белодробни болести, чир на желудник, рани на кожа, повреди,...

Постојат преку 200 видови тегавец, но ние најчесто се среќаваме со оние кои имаат широк и тенок лист, односно женски и машки тегавец. Примената на...

Лек против хелико бактерија која предизвикува чир во желудник

Потребно е вкупно да се изедат 900 г листови чувар куќа, но вие ќе ги приготвувате постепено, а не одеднаш целата количина. Прво во блендер...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"