Дома Тагови тарана

Таг: тарана

Домашно јадење со тарана, традиционален старински ручек по рецептот на нашите...

Рецепт на Ивана од Шерпица Рецепти. Домашна тарана за супи и чорби, многу е вкусна, нема поубава. Порано нашите баби често знаеа да ја...

Кавадаречки појадок ТАРАНЕНИК – да ви ја стопли душата

Фото и рецепт: Блага Јованова Тараненик е кавадаречко јадење кое се приготвува од тарана и јуфки. Како што вели Блага, кога е многу ладно, ова...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"