Дома Тагови таблети

Таг: таблети

Пиев антибеби пилули, а не знаев дека сум неплодна. Ова се...

Неплодноста е поим за кој се одбегнува да се говори во секојдневната комуникација, бидејќи нема жена која не стравува дека токму неа тоа ќе...

Шест измислени болести на кои фармацевтската индустрија заработува милијарди

-лош холестерол, детоксикација на организмот, средства за интимна хигиена, интолеранција на глутен – сето ова ви нанесува повеќе штета отколку корист Медицината никогаш порано немала...

Има лекови кои никако не смеете да ги кршите на пола...

Кршењето на таблетите на два или три дела може сериозно да го намали ефектот, бидејќи на тој начин пациентот може да внесе во организмот...