Дома Тагови Светол понеделник

Таг: Светол понеделник

Утре се бришат женските гревови: Велигденски понеделник, на кој се изведуваат...

Според византискиот обред ова е првиот ден од Светата седмица – седмицата после Велигден. Утре е е Велигденски, Светол понеделник – првиот ден после Христовото...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"