Дома Тагови светогорски колач

Таг: светогорски колач

СВЕТОГОРСКИ КОЛАЧ: Крал на посните колачи со божествен вкус, осмислен од...

Во мноштвото рецепти за посни и брзи колачи, секогаш се издвојува некој кој за кратко време станува омилен за многумина. Таков е и овој...

СВЕТОГОРСКИ КОЛАЧ со божествен вкус

Рецепт според светогорските монаси Потребни состојки: 6 лажици џем од кајсии 10 лажици шеќер 1 кесичка цимет во прав 1 лимон – рендана кора 1 портокал – цеден сок 1 лажица...