Рецепт според светогорските монаси

Потребни состојки:

6 лажици џем од кајсии

10 лажици шеќер

1 кесичка цимет во прав

1 лимон – рендана кора

1 портокал – цеден сок

1 лажица прашок за печиво

500 г брашно

250 мл млака вода

1 рака сечкани ореви

1-2 раце суво грозје

за премачкуавње: џем од кајсии

150 г црно посно чоколадо

Постапка:

1.Џемот и шеќерот изматете ги додека да добиете еднолична смеса. Во смесата додадете малку вода, цимет, рендана кора од лимон и сок од портокал, ореви, суво грозје и полека, со мешање, додавајте брашно помешано со прашок за печиво.

2.Добро соединете со миксер и смесата истурете ја во тефлонски плех (или обичен, обложен со хартија за печење). Ако е потребно со вашите раце израмнете ја површината да миде мазна и рамна. Се пече во умерено загреана рерна околу 25-30 степени.

3.Додека е топол колачот се премачкува со 3-4 лажици џем од кајсија, па се прелива со растопено чоколадо (во чоколадото може да додадете и малку масло).