Дома Тагови суви пиперки

Таг: суви пиперки

Еден многу едноставен рецепт за макало од Малешевскиот крај – не...

Фото и рецепт: Пале Гугусовска Здравкова Потребни состојки: 20 суви пиперки 3-4 чешниња лук или по желба 200 мл масло за јадење 2 лажички мелен црвен пипер сол по вкус Постапка: Пиперките...

Суви пиперки пржени со јајца – цел ден да ми го...

Фото и рецепт: Маја Митиќ ЕДНОСТАВНО И ВКУСНО Потребни состојки: Суви пиперки од низа, може и лути или мешани 5-6 јајца Малку масло, сол Малку урда по вкус Постапка: Се варат сувите...

Вкусно макало со суви пиперки, компир, праз и салца – превкусно!

Фото и рецепт: Снежана Бошкова Потребни состојки: Половина низа суви пиперки 3 компири со средна величина 1 страк праз ситно сечкан 150 г салца сол по вкус Масло за попарување Постапка: Пиперките се...

Зимско јадење: пржен праз со месо и везени суви пиперки

Фото и рецепт: Виолета Јовеска Никчевска Најубавиот зимски специјалитет кој одлично оди со црно вино. “Пржен праз со месо и везени суви пиперки, одозгора се поросува...

Сува пиперка полнета со зелка: посна и здрава салата

Ова е рецепт за една превкусна салата која може да се послужи како предјадење. Но, можете да ја јадете и било кога, бидејќи многу...