Ова е рецепт за една превкусна салата која може да се послужи како предјадење. Но, можете да ја јадете и било кога, бидејќи многу е здрава.

Потребни состојки:

2 поголеми главици зелка

30 суви пиперки

2 кесички мелен црн пипер

2 помали главици лук

1/2 китка магдонос

Сол, масло и алкохолна киселина по вкус.

Постапката за приготвување погледнете ја во видео рецептот: