Дома Тагови сусамки без шеќер

Таг: сусамки без шеќер

СУСАМКИ: Најубавите грицки од детството, замесете ја смесата, обликувајте и ставете...

Сусамките се вкусни грицки од детството кои може да ги јадете благи или солени. Се замесува тесто од неколку состојки и веднаш се формираат...

СУСАМКИ ОД 2 СОСТОЈКИ: Почнав секој ден да ги правам, за...

Откако го открив овој рецепт, сусамките станаа дел од нашата секојдневна рутина. Многу се вкусни и исклучително здрави, особено за деца и постари лица...

Посни СУСАМКИ со желе

Рецептот за овие прекрасни сусамки ни го оретстави нашата драга членка Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. Посните сусамки освен што многу декоративно изгледаат,...