Дома Тагови сусам погача

Таг: сусам погача

СУСАМ ПОГАЧА мирисна и вкусна , мека како душа

Фото и рецепт: Анѓелка Манојловиќ Потребни состојки: 1 кг меко брашно 50 г свеж квасец 2 лажички сол 2 лажици виснки оцет 2 јајца 2 кафени шолји масло (150 мл) 500 мл...