Дома Тагови сурутка

Таг: сурутка

ДОМАШНО СИРЕЊЕ ОД РЕРНА: Се приготвува за 10 минути од 2...

Постојат повеќе начини за добивање на домашно сирење, а професионалците користат специјална маја со која се добива висок квалитет на сирење. Сепак, сирење може...

Ако сакате да сте вечно здрави, чистете го црниот дроб: Сурутката...

Замacтениот црн дроб е болecт на новото време. Се претпоставува дека речиси и да нема возрасен човек кој во одреден дел од животот немал...

Го намалува холестеролот, го обновува црниот дроб, го чува срцето и...

Оваа намирница е достапна на секој чекор, а најмногу ја користат спортистите за зголемување на мycкулната маса. Познато е дека овој напиток е одличен...

Сурутката е толку лековита што маж ми си ја исчисти жолчката...

Од архивите на НМД: Фото и рецепт на Емина Кесеровиќ. „Со таа cypyтка се cпаcи маж ми. Си го иcчисти жолчното ќесе кое му...

СУРУТКА: Најдобар природен лек за сите со прележана пневмонија – препорака...

На пациентите кои прележале пневмонија поради вирус им е потребен подолг период за да закрепнат, а тоа подразбира мирување, квалитетна исхрана и вежби за...

Замастен црн дроб: Сурутката е најдобриот лек кој постои во светот

Црниот дроб е еден од најголемите органи во телото кој има способност да се регенерира сам по себе. Болестите на црниот дроб се многу...

Д-р Радосављевиќ: Како да се опорават белите дробови после koвид и...

На пациентите кои прележале пневмонија поради kopoна вирус им е потребен подолг период за да закрепнат, а тоа подразбира мирување, квалитетна исхрана и вежби...

За 100 години живот ниеднаш не бил на лекар, а благодарение...

Следете го неговиот пример и ќе доживеете старост каква секој посакува: витални и здрави. Вил Браун доживеал длабока старост, а во текот на својот долг...

Дарко го победил ракот на бели дробови со сурутка и билковни...

Прочитајте ја приказната на Дарко Стојаковиќ од Белград за неговата борба и победата над ракот на белите дробови. Кога ќе го погледнете, неговото лице остава...

Предраг победил четири леукемии и два инфаркти – денес е здрав...

Денес Предграг е здрав и им помага на другите луѓе кои поминуваат низ истото што го поминал и тој самиот. -Лекарите имаат знаење за леукемијата,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"