Дома Тагови старински колач со жолт фил

Таг: старински колач со жолт фил

Најубавиот старински колач „Чудо од 2 јајца“ со пудинг – Запишете...

Најубавиот старински колач кој некаде е запишан како „чудо од две јајца“, а некаде едноставно „колач со жолт фил“. Како и да е, колачот...

Најубавиот старински колач со жолт фил: Рецепт кој не смее да...

Најубавиот старински рецепт: Потребни состојки: 350 г шеќер 1 ванилин шеќер 2 јајца 1 лажица лимонов сок 400 мл млеко 150 мл масло 200 г мелени ореви 400 г брашно 1 прстофат сол 1 прашок...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"