Дома Тагови спанаќ

Таг: спанаќ

Напитокот од спанаќ приготвен на ОВОЈ начин ослободува лутеин кој е...

-Попајовиот смути од спанаќ е најдобриот начин да се добие антиоксидантот лутеин. Најновото истражување објавено на Универзитетот Линкепинг утврди дека консумацијата на спанаќ во облик...

Мусака од компир и спанаќ – меко и сочно, прсти да...

Ако немате идеја што да направите за прилог, тогаш одберет го овој. Компир и спанаќ ги среќаваме во комбинација за салата, но пробајте ја...

Брза пита со спанаќ, вкусна, здрава, едноставна

Потребни состојки: 1 лажица масли 1 главица кромид средна величина, ситно сечкан 1 пакување смрзнат спанаќ (или свеж, околу 0,5 - 1 кг, измиен, кратко обарен и...

Кремаст спанаќ: рецептот го научив од мајка ми, совршен прилог за...

Потребни состојки: 1 кг спанаќ 200 мл млеко 1 јајце 1 чешне лук 1 лажица брашно 1 лажица путер или масло Постапка: Спанаќот добро измијте го и исечкајте го на тенки лентички. Обарете...

Шарен солен ролат…Има доста слични рецепти, но овој е најдобриот!

Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици брашно 3  лажици вода 3 лажици млеко 1 прашок за печиво 1 лажичка сол за црвена кора додадете 2 полни лажици ајвар за зелена кора додадете 500...

Пита со спанаќ: многу брзо, сочно и вкусно

Потребни состојки: околу 300 г исчистен спанаќ 2 јајца 100 г свежо сирење 50 г кисела павлака 150 мл јогурт 100 мл млеко 1 шолја (од 200 мл) пченкарно брашно ½ прашок...

БРЗА СОЛЕНА ТОРТА КОЈА СЕ ТОПИ ВО УСТА

Потребни состојки: 9 јајца 450 г јогурт 3 лажици масло 3 мали лажички прашок за печиво 15 лажици брашно 100 г спанаќ 100 мл кечап 12 ленти шунка 40 мл кисела павлака 500 г...

Салото на стомакот се топи и остануваат само плочки –моќен напиток:...

Кога Питер Карвел на Јутјуб каналот го објави рецептот за приготвување на фантастичниот напиток за слабеење, сите полудеа по него! Станува збор за рецепт кој...

Ви ја откриваме тајната состојка за слабеење – ја нарекуваат и...

Славните одамна почнаа да го обожуваат овој т.н. еликсир на младоста Можеби зелените кашести сокови не ви се први на списокот од најдраги оброци, но...

Инстант ефект – зелена лутеин маска за пеглање на брчки и...

Мислите дека дошло време за ботокс? Отфрлете ја таа мисла и поскоро обидете се со ова природно средство кое освен што неверојатно хидрира, ги...