Дома Тагови совети за долговечност

Таг: совети за долговечност

Доктор открива совети за ДЛАБОКА СТАРОСТ: Еве како да го продолжите...

„Како сопруг, татко и дедо, но и новинар, веројатно најмногу ме загрижува квалитетот на животот. Како лекар и судски патолог, длабоко се грижам за...

Д-р Небојша откри кои луѓе се најздрави – практикуваат една работа...

Дали имате апликација која мери колку чекори правите дневно? Оваа навика треба да ја стекнете, вели кардиологот д-р Небојша Тасиќ. Може ли планинарењето да...

10 знаци што укажуваат дека ќе живеете долго: научниците се сигурни...

Научниците веруваат дека 25% од животниот век на човекот го одредува генетиката, а останатите 75% се надворешни фактори и начин на живот. Научниците конкретно...

30 ПРАВИЛА ОД ЖЕНА КОЈА ЖИВЕЕЛА 103 ГОДИНИ, овие работи ќе...

Евгенија Петерсон, позната во светот како Индра Деви e првата жена која ги открила тајните на јогата и ја популаризирала во Европа и Америка....

Д-Р ХИНОХАРА ЖИВЕЕЛ 105 ГОДИНИ, а неговите совети за долговечност ги...

Може да се каже дека д-р Шигеаки Хинохара е одговорен за долговечноста на Јапонците, бидејќи советите на овој јапонски доктор многу придонесоа за неговата...

Д-Р НЕСТОРОВИЌ: Не е точно „во здраво тело – здрав дух“,...

„Менталната снага, љубопитноста, добриот емоционален живот се најважните врски во човечкиот живот. На крајот на краиштата, монасите што медитираат живеат подолго од врвните спортисти...

Легендарната Мира Бањац: Моите рецепти за долговечност

Легендарната глумица наслушувајќи го своето тело дошла до 93.година, а низ сите животни и здравствени кризи поминувала цврсто, со работа, енергија и здрав разум. Таа...

20 животни совети од човек кој доживеал 104 години: „Не купувајте...

Понекогаш во животот потребно е да запреме и да размислиме за сè околу нас, за нашиот живот и начинот на кој го водиме, за...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"