Дома Тагови солена пита со тиква

Таг: солена пита со тиква

Од дете ја јадам оваа превкусна пита, а сега и сама...

Со години ги набљудував мајка ми и баба ми како ја прават оваа пита, а сега дојде и на мене редот. Потребни состојки за тесто: 500...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"