Дома Тагови сол

Таг: сол

Го нарушува изгледот, но ги нарушува и органите: Овој зачин сите...

Доколку се користи во поголеми количини, може да остави сериозни последици, па лекарите постојано не предупредуваат за неговото штетно влијание врз нашето здравје. Некои луѓе...

Го нарушува изгледот, а ги нарушува и органите: Овој зачин сите...

Доколку се користи во поголеми количини, може да остави сериозни последици. Некои луѓе ја солат својата храна уште пред да ја вкусат, без да проверат...

НЕ ГИ ИСФРЛАЈТЕ ОД ДОМА! Овие работи ако ги чувате ќе...

Задржете ги и не ги фрлајте! Многупати сме пишувале, а веројатно сте читале и на други портали дека работите што не се користат или се...

Многу лесен и едноставен трик за чистење на даската за сечење...

Според препораките за безбедно користење на храната, потребно е да имаме повеќе даски за сечење, пластични, по можност во боја за да ги разликуваме...

Препарати со сол за кожни рани, за циркулација, запек, вкочанетост, болки,...

Сува сол се става на рана што крвари. Кога се става солта, болното место ќе боли, но затоа пак крвавењето престанува, а раната ќе...

СНЕЖНИ БОЖИЌНИ ТОПЧИЊА – не ви треба рерна

Божиќните колачи, бисквити и други слатки се задолжителни на празничната трпеза, а овој Божиќ можете да го збогатите со овие прекрасни снежни топчиња кои...

Ставете ваков лимон во спалната соба и можеби ќе ви го...

Верувале вие или не, насекаде околу нас постои позитивна и негативна енергија. Денешниот начин на живеење придонесува за зголемување на негативната енергија, а тоа...

Лимон, сол и црн пипер! Мешавина која ќе ве спаси од...

Црниот пипер, солта и лимонот заедно се одлична комбинација за во салата, зар не? Но дали знаевте дека овој спој е многу лековит? Еве...

Најдобриот рецепт за највкусните домашни колбаси..се топат во уста!

Потребни состојки: 20 кг свинско месо од плешка (месото мора да биде зрело, свињата не смее да биде млада) 5 кг грбна сланина (од свиња) зачини (процентот...

Ако ги оставите садовите неизмиени, навечер доаѓаат духови и ги загадуваат

Во овој модерен свет кога сите се тркаат со времето, ретко кој стасува навечер, пред спиење да ги измие садовите кои се натрупале во...