Дома Тагови сок од праски

Таг: сок од праски

СОК ОД ПРАСКИ: Без конзерванси, испробан многупати

Сокот има одличен освежителен вкус, а оваа количина на шеќер е доволна, но доколку сакате вие може да додадете или одземете по вкус. Има...

Домашен сок од праски без конзерванси – го правам секоја година

Многу е убав, освежителен и полн со витамини Потребни состојки: 5 кг неисчистени праски 1,5 кг шеќер 4 лимонтуси 12 литри вода Постапка: Праските излупете ги и одвојте ги од семки. Изблендирајте...