Дома Тагови сок од портокали и морков

Таг: сок од портокали и морков

Рецепт: Од 1 кг портокали и 0,5 кг моркови, добивате 10...

Фото и рецепт: Антонија Лукиќ Сокот е превкусен, децата го сакаат, често го приготвувам во двојна доза. Ова е рецепт за една доза, а јас секогаш...