Дома Тагови сочен старински колач

Таг: сочен старински колач

СОВРШЕН КАДАИФ СО ОРЕВИ: Ова е најдобриот рецепт

Кадаиф е традиционален десерт кој редовно се приготвува за сите поважни празници, но и во текот на целата година. Се состои од тенки лентички...

ПОСНО, БЕЗ ЈАЈЦА И МЛЕКО: Неодолив старински колач – нема кој...

Меденото срце е од оние старински, миризливи и сочни колачи кои никого не оставаат рамнодушен. Се прави многу брзо, лесно и од евтини намирници...

Вчера го направив, а денес го нема: Повкусен и посочен од...

„Здраво драги мои пријатели. Мило ми е што денес можам да споделам уште еден рецепт од тетратката на мајка ми. Едноставен старомоден колач со...

Кога ќе ми се пријаде благо, си го правам овој лесен,...

Oва е еден старински колач со џем и ореви кој го правеа нашите баби, а одличен е за послужување со кафе или чај. Сите...

НАЈДОБРИОТ ДИЕТАЛЕН КОЛАЧ СО КОЈ СЕ СЛАБЕЕ: Ќе го јадете секој...

Најдобриот колач кој може да си го направите во било кое време. Од него се cлабее и затоа сите многу го сакаат. Вкусот е...

Најсочниот колач на светот направен за 5 минути, евтин е и...

Овој кох колач ќе ве врати во детството. Смесата е готова за 5 минути и вреди да си го направите. За мене не постои...