Дома Тагови сочен колач со гриз и портокал

Таг: сочен колач со гриз и портокал

КОЛАЧ „НИНА“ – Го нареков по ќерка ми, врвен колач прелиен...

Кога го најдов овој рецепт, не го знаев името на овој колач и уште не го знам вистинскиот назив. Само имав слика во телефонот...