Дома Тагови Сникерс

Таг: Сникерс

Сникерс колач – Крцкави кикирики прекриени со највкусниот чоколаден фил

Сникерс-чискејкот е десерт кој ги спојува двата најомилени колачи, а постапката не е премногу комплицирана, иако на изглед делува така. Ќе уживате во секој...

НАЈДОБРАТА СНИКЕРС ТОРТА ВО СВЕТОТ: Првото парче и го дадовме на...

Сникерс тортата има толку добар вкус и изглед што секого ќе го привлече уште со првиот залак. Подготовката не е комплицира, но сепак бара...

НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ ЗА ДОМАШЕН СНИКЕРС СЛАДОЛЕД: Совршено слатко освежување – ве...

Сладоледот е вистионскиот избор кога сакате да се освежите со нешто вкусно и кремасто. Ако пак, го сакате сникерсот, популарното чоколатце со кикирики, тогаш...

ШТАНГЛИ СО КИКИРИКИ И КАРАМЕЛ: Баба ми само што ги направи...

Цело семејство бевме поканети на ручек кај баба ми, но како по обичај, тетка ми со братучедите доцнеше. Ние бевме многу гладни и им...

НОВИ КОЛАЧИ ЗА 5 МИНУТИ: Толку се добри што двапати денес...

Од само неколку состојки и за многу кратко време можете да приготвите вкусни колачи во најразновиден облик. Одберете силиконски калапи и сладете се во...

КИКИРИКИ ШТАНГЛИЧКИ ЗА 15 МИНУТИ: Ситни колачи од неколку основни состојки...

За овие ситни колачи потребно ви е само малку време и неколку едноставни состојки кои речиси сите ги имаме во кујна. Сникерс колачот се...

Неодоливи МИНИ СНИКЕРС КОЛАЧИ: Економична верзија за различни пригоди, излегуваат многу

Заврши летото и уште малку па ќе започне сезоната на славите. Ако сакате да се докажете како врвна домаќинка, време е отсега полека да...

ЧОКОЛАДНИ ТОПЧИЊА ОД 3 СОСТОЈКИ: Се прават лесно за 10 минути,...

Чоколадните топчиња од три состојки се омилениот десерт кога сакате да приготвите нешто брзо, а вкусно, особено за некоја коктел-забава. Комбинацијата на трите состојки...

СНИКЕРС ТОРТА: Буквално за 15 минути цела ја изедовме, поубава од...

За сите оние на кои многу им се допаѓа вкусот на сникерс чоколадото, ова е уште подобро: торта со кикирики и вкусен фил кој...

СНИКЕРС ТОРТА ШТО СЕ ТОПИ ВО УСТА: Едноставна, а толку многу...

Сникерс тортата е една од омилените торти, бидејќи го задоволyва сечиј вкус. Богата е со превкусни кремови, чоколадо и кикирики, а комбинацијата од карамел,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"