Дома Тагови слузокожа

Таг: слузокожа

Пробиотици и витамин Д3 – одлична комбинација за градење на имунитет...

Дали сте знаеле дека 70 до 80% од нашиот имунитет e локализиран во цревата? Слузницата на тенкото црево е полна со лимфни јазли. Овие лимфни...

Спасете го вашиот партнер и себеси од неговото ‘рчење

Голем број луѓе мака мачат со спиењето, бидејќи нивните партнери цела ноќ гласно ’рчат. Тоа може да биде многу исцрпувачки и да влијае врз здравјето. ’Рчењето...

Ослободете се од непријатната болка во желудникот на целосно природен начин...

Се’ повеќе луѓе се жалат на болки во желудникот поради надразнета и оштетена слузокожа, најчесто поради неправилна исхрана, консумација на медикаменти и стресен начин...

Напиток против гастритис: болката исчезнува додека да трепнете!

Воспалението на слузницата на желудникот се нарекува гастритис. Се јавува во четири форми: акутен, хроничен, грануломатозен и хипертрофичен гастритис. Симптоми: Клиничката слика е индивидуална. Можно е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"