Дома Тагови сливи

Таг: сливи

ЏЕМОТ ОД СЛИВИ СО КАКАО е новиот омилен македонски намаз, се...

Омилените палачинки се уште повкусни и попривлечни кога ќе ги намачкате со домашен џем од сливи. Но, ако во овој џем додадете и неколку...

Овој појадок топи масти, врши превенција од рак на дебело црево,...

Денес за читателите на НМД приготвивме еден многу интересен рецепт, а станува збор за одлична, а пред сè идеална замена за појадок од суви...

Кога имате многу сливи, пикнете ги во рерна: Боцнати на стапче...

Kонзеpвирањето на сливите е еден од најлесните начини да ги зачувате и да си ги имате овие плодови кога ќе им помине сезоната. Тоа...

КОМПОТ ОД СЛИВИ – Најлесен начин да ги зачувате овие плодови...

Сливите се исклучително хранливи и имаат многу бенефити за целокупното здравје. Тие содржат многу витамини и минерали, покрај влакна и антиокcиданси кои можат да помогнат...

Ако имате игла и сливи направете здрав напиток за зима: Цел...

Компотот е омилен напиток во летото, бидејќи освежува ако се пие ладен, но и во текот на студениот период, ако се пие топол, затоа...

ЏЕМ ОД МОДРИ СЛИВИ: Се пече во рерна на најлесен начин,...

Запишете си го овој рецепт, бидејќи брзо ќе дојде сезоната на модри сливи, црвени сливи и други видови вкусни сливи, па ќе сакате на...

MАГИЧЕН РЕЦЕПТ: Ова овошје го лекува и чисти црниот дроб

Овошјето содржи антиокcиданти кои можат да го намалат pизикот од xpонични заболувања. Плодовите од различно овошје се разликува според количината на одредени витамини, но...

ЈАДЕТЕ ГО ПРЕД СПИЕЊЕ: Следното утро убаво ќе ги испразните вашите...

Медицински џем за нередовна тврда столица, опстипација (запек), а нална фисура, хемороиди или каков било друг проблем поврзан со нередовната столица – дефекација. Овој...

ДОМАШНО СЛАТКО ОД СИНИ СЛИВИ СО СЛАТКАРЧЕ

Оваа прекрасна фотографија е направена од „Малешевски еколошки чисти производи“, фан страница на која може да најдат многу вакви домашни производи. Вниманието ни го...

Изедете шест сливи и погледнете како ќе ви се препороди телото...

Сливите се полни со хранливи состојки кои ги штитат коските и го подобруваат целокупното здравје. Тие се можеби една од најважните намирници кои треба...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"