Дома Тагови славонски коцки

Таг: славонски коцки

Cтрашно добар колач, по два дена повторно го направив и пак...

На некои им е познат како „Бањалучанка“, на други како „Славонски коцки“ или „Морнарски штангли“, „Маргитин колач“, „Кремасти коцки со ореви“ и којзнае уште...

Омилениот колач на мојата свекрва, често го правам и сите го...

Овој колач беше хит на сите наши собиранки. Потребни состојки: 4 белки, измиксани во цврст снег 150 г шеќер 150 г путер на собна температура 70 г брашно, половина...