Дома Тагови слатко од дуња

Таг: слатко од дуња

ИСКОРИСТЕТЕ ГО НАЈВКУСНИОТ ПЛОД-ДУЊАTA МАКСИМАЛНО ОВАА ЕСЕН: Рецепт за слатко, помага...

Овошјето, лисјата и семето се исто така лековити, особено сокот и сирупот. Благодарение на танинот и слузта, овој есенски сируп има корисен ефект врз...

СЛАТКО ОД ДУЊА И ОРЕВИ: Најпрекрасниот плод на есента од кој...

Зрелиот плод на дуњата е тврд и со кисел вкус. Се употребува свеж во исхраната, од него се прави слатко, мармалад, желе.. Кај народот,...

СЛАТКО ОД ДУЊИ ВО МИКРОБРАНОВА ПЕЧКА: Исто како на обична печка,...

Кога ќе ви здодее декоративно-мирисните дуњи наредени во орманот, веднаш напрацете си слатко од нив во микробрановата печка. Вкупното времетраење е приближно еден час,...

Домашно слатко од дуњи за 20 минути, едноставно и вкусно, а...

Дуњата e плод на есента, но е вистински лек за организмот. Откако ќе прочитате за што сè е корисен овој плод, сигурни сме дека...

Едноставен рецепт за вкусно слатко од дуњи – додека се готви...

Рецепт и видео прилог на Мои Домашни Рецепти – слатко од дуња. Во два чекори пригответе го ова прекрасно слатко кое има неодолив вкус и...

Слатко од рендани дуњи – не се шеќердисува и не се...

Фото и рецепт: Габриела Миленкоска Рецептот за ова преубаво слатко од рендани дуњи ни го претстави нашата драга членка Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти....

Ги прашавме искусните домаќинки: Еве како се вари слатко од дуњи...

Сега е вистински време да ги завиткате ракавите и да започнете со приготвување на зимница. А потоа, кога ќе дојде зимата, че си ги...