Дома Тагови слаткарски крем

Таг: слаткарски крем

Кремаст десерт за 5 минути! Сите го бараат овој рецепт

Кремаст десерт за 5 минути! Сите го бараат овој рецепт! Вкусниот и нежен крем се приготвува без јајца, а има уникатен вкус на лимон....

ФИЛ СО ОРЕВИ, БЕЗ ЈАЈЦА, ПОПАРЕН СО МЛЕКО: Секоја торта се...

Кај нас, тортите со ореви се едни од највкусните и најкремастите и затоа сите ги сакаат. Економични се и брзи, а на домаќинките им...

НАЈВКУСНИОТ УНИВЕРЗАЛЕН КРЕМ за филување на торти, колачи и крофни, сите...

Овој универзален крем може да го користите како декорација за торти и колачи, наместо шлаг, но многу е вкусен доколку со него ги филувате...

Одличен крем за разни слатки: Толку е добар што секој десерт...

Кога приготвуваме колачи и торти обично се придржуваме до пишаниот рецепт. Но, некојпат не ни се допаѓа кремот со кој се филуваат, па би...

Најбрзиот ПОСЕН ЧОКОЛАДЕН КРЕМ на светот од само две состојки за...

I РЕЦЕПТ - Најбрзиот чоколаден крем на светот само од две состојки (Посно) за торти и колачи. Како што и самиот наслов говори, многу...

Најдобриот путер крем за украсување торти и колачи се прави за...

Сите ги сакаат тортите и колачите кои се богати со крем, ама не каков било крем, туку домашен крем. Најубавите вкусни кремови орано се...

Путер крем: најдобриот за украсување торти и колачи, а се приготвува...

I РЕЦЕПТ - Овој путер крем може да се комбинира со малини, чоколадо и мелени бисквити – едноставно е непогрешив. А кога тортата не...

Најбрзиот чоколаден крем на светот од само две состојки (Посно) за...

I РЕЦЕПТ - Најбрзиот чоколаден крем на светот само од две состојки (Посно) за торти и колачи. Како што и самиот наслов говори, многу...

Слаткарски жолт крем – класичен префин крем кој може да се...

Рецепт и видео прилог на Марко од Како Да Готвиме (How 2 Bake It) – Слаткарски крем. Ова е најдобриот крем за принцес крофни, со...

2 рецепти за слаткарски крем, еден посен и еден со млеко...

ПОСЕН СЛАТКАРСКИ КРЕМ Овој крем е многу вкусен и најчесто се користи за филување на принцес крофните и сличните слатки. Може да се јаде и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"